Elementary School praktycznie i z pasją o edukacji

Decoupage- technika serwetkowa- sztuka ozdabiania przedmiotów

Decoupage- technika serwetkowa- sztuka ozdabiania przedmiotów

 

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową, plastikową lub inną.

Podstawową zaletą tej metody jest to iż motywy przenikając się nawzajem dają jedyny w swoim rodzaju efekt. Można puścić wodze fantazji i tworzyć bajkowe w klimacie kompozycje. Motywem dekoracyjnym może być absolutnie wszystko: piękny kwiat z albumu o przyrodzie, wzór najmodniejszej kratki z apaszki, fragment partytury, dawne reklamy słodyczy, zdjęcie z ostatnich wakacji itd. Przedmioty ozdobione w ten sposób sprawią iż nasze otoczenie stanie się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Podczas warsztatów nauczyciel pozna historię decoupage, zapozna się z wszystkim narzędziami potrzebnymi do tworzenia pięknych przedmiotów, pod okiem instruktora wykona wszystkie czynności konieczne do ozdobienia przedmiotu techniką decoupage. Technika ta jest doskonałą metodą do pracy z dziećmi w wieku szkolnym, uczy cierpliwości, ćwiczy motorykę małą, a końcowe rezultaty zachwycą każde dziecko!